Realitný software a portály LIVINGMaMaison Residence – hotel s pozitívnou aurou
Publikované: -, Barbora Laucká, článok čítaný 12824x

MaMaison Residence – hotel s pozitívnou aurou
Dlhé desaťročia tu prichádzali na svet detičky. Kedysi Židovská nemocnica v Bratislave na Šulekovej ulici sa rokmi socializmu zmenila na jednu z najlepších pôrodníc Bratislavy.

Tu porodila slovenská spisovateľka Jaroslava Blažková svojho staršieho syna Andreja, tu prišla na svet moja kamoška Táňa, aj ja, tu uzrel svetlo tohto sveta môj syn. A stovky ďalších detí, čo sú dnes už beznádejne dospelé, alebo už nie sú. V rámci reštitúcií sa v deväťdesiatych rokoch vrátil majetok Židovskej náboženskej obci. Architektonicky pozoruhodná budova pôrodnice sa dostala do prenájmu.

Po rozsiahlej rekonštrukcii vznikol vlastne prvý ekologický rezidenčný hotel na Slovensku MaMaison Residence Šulekova. Nedávno získal dva ekocertifikáty: "Európsky kvet” - ekologická značka Európskej komisie - a "Environmentálne vhodný produkt“. Národnú environmentálnu značku mu udelilo slovenské Ministerstvo životného prostredia.

MaMaison Residence Šulekova je prvým hotelom na Slovensku, ktorému povolili zároveň používať obidva tieto prestížne environmentálne symboly udelené Európskou komisiou a slovenským Ministerstvom životného prostredia. Získaniu týchto značiek predchádzalo hodnotenie vhodnosti Residence Šulekova na základe mnohých ekologických kritérií, ako sú: úspora vody, ekologický prístup k upratovacím a pracím službám, spotreba energií, systém triedenia odpadu a používanie elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov.

MaMaison-Residence-Hotel-budova-nehnutelnost-reality_vv4.jpg"V súčasnosti bojujeme s veľkým množstvom environmentálnych problémov, počínajúc globálnym otepľovaním, poškodzovaním ozónovej vrstvy, znečistenými riekami, stratou biodiverzity, až po kopy odpadu,“ hovorí Michaela Bieliková, generálna manažérka MaMaison Residence Šulekova. "Našťastie si však spotrebitelia začínajú uvedomovať, že môžu veci pozitívne ovplyvniť a aktívne prispieť k ochrane životného prostredia nákupom produktov alebo využívaním služieb, ktoré naň majú menej ničivý dosah. V Šulekovej sme sa toto pokúsili našim návštevníkom umožniť a čo najviac zjednodušiť. Ubytovanie v hoteli rešpektujúcom životné prostredie by nemalo znamenať žiadne starosti navyše - naopak, hostia si vážia toho, že - hoci aj nepriamo - prispejú svojou troškou k ochrane životného prostredia.

Zástupcovia MaMaisonu manželia Michaela a Tibor Bielikovci prevzali ocenenia z rúk ministra životného prostredia Jaroslava Izáka a predstaviteľov Slovenskej agentúry životného prostredia v Banskej Bystrici. Mladý pár, ktorý sa stará v hoteli o to, aby jeho hostia, ktorými sú najčastejšie diplomati, ale aj hokejisti z NHL či svetové modelky ako Adriana Sklenaříková, na margo dodal: "V rezidencii sa všetci dlhodobo dobre cítia nielen preto, že sa im usilujeme vytvoriť domácu atmosféru, ale aj vďaka pozitívnej aure, ktorú tieto priestory majú. Tam, kde boli kedysi pôrodné sály, sú dnes konferenčné priestory, namiesto izieb, v ktorých po prvýkrát zaplakalo tak veľa detí, sú apartmány. To dobré sa nestratilo a v MaMaisone Residence Šulekova doteraz pretrváva.“

MaMaison-Residence-Hotel-budova-nehnutelnost-reality_vv2.jpgKto je to?
MaMaison Hotels & Apartments je plne podriadená dcérska spoločnosť Orco Property Group, ktorá prevádzkuje špičkové hotely a servisové apartmány v oblasti novej Európy. Nehnuteľnosti spoločnosti patria v každom z miest k tomu najlepšiemu vo svojej kategórii. MaMaison kladie dôraz najmä na dizajn, originalitu a historickú hodnotu jednotlivých objektov. Niektoré zo zariadení spoločnosti boli zaradené do vysoko prestížnych zoznamov Small Luxury Hotels of the World, Hotels & Preference a Warwick International Hotels.

Orco Property Group je významným investorom, developerom a správcom fondu a nehnuteľností na realitnom a hotelovom trhu v strednej Európe a aktuálne spravuje majetok vo výške 2,5 mld. eur. V tomto regióne Orco pôsobí od roku 1991. Je to luxemburská verejne obchodovaná spoločnosť kótovaná na burze Euronext a na burzách v Prahe, vo Varšave a v Budapešti. Orco Property Group pôsobí v niekoľkých krajinách, najmä v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rusku, Chorvátsku, Nemecku a na Slovensku. Zároveň Orco priebežne vyhodnocuje investičné príležitosti v nových regiónoch.

Orco Property Group je takisto sponzorom a manažérom luxemburského uzavretého fondu nehnuteľností The Endurance Real Estate Fund, ktorý zastrešuje 6 podfondov zameraných na akvizície v kancelárskom a maloobchodnom sektore, v oblasti kancelárskych priestorov triedy A a na trhu rezidenčných nehnuteľností a pohostinských služieb.

MaMaison-Residence-Hotel-budova-nehnutelnost-reality_vv3.jpg


Najčítanejšie články

Východ Slovenska k sebe ťahá biznis

Východ Slovenska k sebe ťahá biznis
-

Ceny bývania ešte klesnú

Ceny bývania ešte klesnú
Pred 7 rokmi

O developerských projektoch

O developerských projektoch
-

Vlastná garáž je nedostatkový tovar

Vlastná garáž je nedostatkový tovar
-

Hitom sú Spojené štáty a Dubaj

Hitom sú Spojené štáty a Dubaj
-Ďalšie články

Bytovkám zo socializmu sa končí životnosť. Pýtajú si tisíce eur

Bytovkám zo socializmu sa končí životnosť. Pýtajú si tisíce eur
Pred 6 rokmi

Kupujete starší byt? Počítajte s tým, že vám z peňaženky vytiahne omnoho viac, než je jeho kúpna cena.

Nový dom môžete mať aj za 30-tisíc. Šetrite však opatrne

Nový dom môžete mať aj za 30-tisíc. Šetrite však opatrne
Pred 6 rokmi

Dobre si zvážte, aké veľké bývanie reálne potrebujete.

Starší byt ušetrí. Ale iba na začiatku

Starší byt ušetrí. Ale iba na začiatku
Pred 6 rokmi

V novostavbe si priplácate aj za lepších susedov. Staršie byty majú prevahu vďaka polohe.

Dobrá strecha je tá, ktorú vám „ušijú“ na mieru

Dobrá strecha je tá, ktorú vám „ušijú“ na mieru
Pred 6 rokmi

Ako si vybrať krytinu. Ak meníte strechu, pýtajte si referencie a certifikáty.

Pozrite sa, koľko zaplatíte za novostavbu v Bratislave

Pozrite sa, koľko zaplatíte za novostavbu v Bratislave
Pred 6 rokmi

Aký je aktuálny trend v biznise s novostavbami? Jednoznačne byty s rozumnou cenou, žiadny luxus.

Bývanie na Slovensku zlacnelo. Pozrite sa, kde najviac

Bývanie na Slovensku zlacnelo. Pozrite sa, kde najviac
Pred 6 rokmi

Trend rastúcich cien nehnuteľností sa zastavil. Domy a byty sú lacnejšie.

Top investícia na východe sa štátu predražuje

Top investícia na východe sa štátu predražuje
Pred 6 rokmi

Mesto Vranov nad Topľou musí zaplatiť firme, ktorá pritiahla Grandwood, 220-tisíc eur.